תלמידים ומורים בתכנית השאלה תשפ"ד – ההרשמה תפתח ב-1 באוגוסט.  נא לא להרשם לפני תאריך זה.

בלי להכביד על הארנק או הגב: 67% הנחה על ספרי לימוד

נמאס לכם לשלם הון על ספרי לימוד? לחפש ספרים משומשים במצב טוב? לעמוד בתור? לא למצוא את הספר שחיפשתם? תכירו – ספרי הלימוד הדיגיטליים מאפשרים לילדיכם ליהנות מספרים חדשים בלי משקל עודף ובעיקר בהרבה פחות כסף והכל בחסות משרד החינוך
ספרי לימוד דיגיטליים - 67% הנחה

אחת ההוצאות המכאיבות ביותר לכיסם של הורים לילדי בית הספר היא קניית ספרי הלימוד. למרות שבישראל, ספרי הלימוד המאושרים ללימוד בבתי הספר נמצאים תחת פיקוח, כלומר המדינה קובעת את המחיר המרבי לכל ספר, מה שבהחלט מוזיל עלויות, עדיין ההוצאה על ספרי לימוד היא כבדה ומוכרת היטב להורים, לצוות בית הספר ולמשרד החינוך.

לאורך השנים הורים, לעיתים גם בשיתוף משרד החינוך, הצליחו לשכלל דרכים ושיטות בניסיון להוזיל את ההוצאה, החל מהזמנה מוקדמת של ספרים משומשים בחנות הספרים, דרך ירידי החלפות ספרים או פרויקט "ספרים בהשאלה בבתי הספר, קנייה באילת הפטורה ממע"מ ועד השוואות מחירים באתרי אינטרנט והזמנות אונליין. כל אלה בהחלט מקלים על ההוצאה אך הם אינם משמעותיים מספיק. אלא שהחל מספטמבר השנה מהפכת ספרי הלימוד הדיגיטליים מאפשרת הנחה של 67% על ספרי הלימוד הבסיסיים וזה רק יתרון אחד שלהם.

ברוכים הבאים למהפכה הדיגיטלית

בעולם דיגיטלי לספרי הלימוד הדיגיטליים יתרונות רבים לבד מחיסכון בעלויות וזו כנראה הסיבה שגם משרד החינוך תומך במעבר לספרים דיגיטליים:

הספרים ששברו את גב התלמיד – גם אם הילדים מצוידים בתיקים האורטופדיים הטובים ביותר, עדיין ברור שעדיף שהמשקל שהם נושאים על גופם יומיום יהיה כמה שיותר נמוך. לפי חוזר מנכ"ל משרד החינוך, משקל התיק צריך להיות עד 10% ממשקל התלמיד, אלא שבפועל זה תמיד יותר ומי שסובל הם הילדים. בספרים הדיגיטליים ניתן להשתמש על טאבלט, לפטופ, מחשב שולחני ואפילו בסמארטפון, מה שאומר שכל ספרי הלימוד יכולים להסתכם במשקלו של טאבלט, השוקל בממוצע כ-700 גרם.

משומש או חדש? כבר לא השאלה – כולנו רוצים ספרים חדשים לילדים במקום ספרים משומשים, גם אם הם במצב טוב. ספר דיגיטלי הוא תמיד חדש, בלי תשובות מחוקות, בלי סימונים קודמים ומאפשר לילד לעשות את כל הסימונים או לכתוב את כל ההערות שהוא רוצה בלי לזכור שהספר צריך להיות במצב טוב בסוף השנה. ספר דיגיטלי נשמר במצב טוב לאורך כל השנה, בלי דפים שנתלשים, בלי כריכות שמתבלות ובלי אבק.

למידה בכל מקום ובכל זמן – ספרים דיגיטליים שמים סוף לתירוצים – לא צריך לסחוב אותם, הם זמינים ואפשר להיכנס אליהם אפילו מהטלפון, אפשר לקרוא בהם בכל מקום וגם בחושך והם מאפשרים אפילו חיפוש באינטרנט להבהרת מושגים והעמקת הלמידה.

למידה נוחה יותר – ספר הלימוד הדיגיטלי מאפשר לתלמיד, וגם למורה, לסמן, לכתוב, לערוך הערות ולשתף אותן, לחפש בתוך הספר, לחפש באינטרנט. הוא גם מאפשר הקראה או תרגום, אפשרויות שמסייעות מהותית ללמידה בעיקר של שפות זרות. בספרים מסוימים ניתן גם להוסיף הרחבות, שמע ווידיאו, בנושא הנלמד. הלמידה הדיגיטלית לא רק מותאמת לתלמיד, היא גם מאפשרת שיכלול של כישורי תקשוב ומעלה את העניין של התלמיד והעלאת המוטיבציה.

חוסכים זמן – את הספרים הדיגיטליים ניתן להוריד בקלות מהבית, לא צריך לאסוף אותם, לעטוף אותם או להתחיל לחפש אותם ולהשוות מחירים. כל מה שצריך הוא להזמין אותם ולהתקין בזמנכם הפנוי והילד מוכן ללימודים.

תמיד מעודכן – הספרים הדיגיטליים מתעדכנים אוטומטית, ניתנים להשגה לאורך כל השנה

על הדרך משפרים את איכות הסביבה – פחות ספרים מודפסים זה פחות נייר וצילומים והרווח הנקי הוא בעולם נקי יותר. צמצום כמות הנייר חשובה לא פחות מכל שאר פעולות המחזור והיא נטולת טרחה.

מהפכת המחירים

קביעת מחירי הספרים המודפסים נעשית באמצעות מודל, שפותח ע"י משרד החינוך בשיתוף עם משרד האוצר, המשקלל רכיבי עלות שונים ומחירי הספרים הדיגיטליים נגזרים ממחיר הספרים המודפסים לפי שיעור הנחה משתנה.

בניגוד לספרים מודפסים, ספר דיגיטלי הוא אישי ולא ניתן להעברה. משום שספר לימוד לרוב נדרש לשנת לימודים אחת בלבד, רישיון שימוש לספרי לימוד דיגיטליים ניתן לשנה אחת. מכאן, שספר דיגיטלי הוא למעשה ספר לשימוש חד פעמי ואינו ניתן לשימוש חוזר. עובדה זו נלקחת בחשבון בתחשיב המחיר של הספר הדיגיטלי ומוזילה אותו משמעותית.

הספרים הדיגיטליים מחולקים לשתי רמות: בסיסית ומתקדמת. ספר ברמה הבסיסית הוא מהדורה דיגיטלית של הספר המודפס והוא למעשה מקראה. ספר בסיסי מאפשר גם להוסיף סימניות, לכתוב הערות על פתקים, לסמן טקסטים ויש בו גם אפשרות הקראה. ספר ברמה המתקדמת, מכיל, בנוסף לכל אלה, גם משאבי מדיה, כמו סרטוני וידיאו וקבצי שמע, המהווים תוספת חשובה לטקסט.

מחיר הספרים המתקדמים זהה למחיר הספר המודפס, אולם הספרים הבסיסיים נמכרים בהוזלה ניכרת. עד השנה ובהתאם למודל התעריפים של משרד החינוך, ההנחה על ספרים דיגיטליים נעשתה באופן מדורג, אבל מתחילת שנת הלימודים הקרובה, כלומר החל מספטמבר הקרוב, תינתן כאמור הנחה של 67% אחוזים על ספרי לימוד דיגיטליים בסיסיים.

המשמעות פשוטה – עבור מוצר חדש וטוב יותר משלמים פחות, הרבה פחות! הילדים נהנים מספרי לימוד חדשים, נוחים, מעודכנים ומותאמים, שלא רק חוסכים בעומס על הגב, גם בהחלט מקלים על הכיס ומאפשרים לשמור את הכסף להוצאות מהנות יותר וכולנו יודעים עד כמה הן נחוצות בתקופת הקיץ.

שתהיה לכולם חזרה נעימה ללימודים!

לחצו כאן כדי לבדוק מה המחיר הדיגיטלי של ספרי הלימוד שלכם

מעוניינים לצרף את ביה"ס שלכם לתכנית השאלה דיגיטלית?
השאירו פרטים ונחזור אליכם

עוד באותו הנושא